Nejlepší recepty na ořechové pochoutky

Olej z lískových ořechů

Olej z lískových oříšků je vhodný jak na vaření a přípravu některých jídel, tak i jako kosmetický přípravek.

Ořechy jsou velmi dobře známé pro svou skvělou chuť, ale i vynikající vlastnosti, které ořechy mají, ať už jsou jakkoli zpracovány. S olejem z lískových oříšků to ale v kuchyni musíte umět. Nelze s ním zacházet jako s klasickými ořechy, protože jako olej je mnohem víc aromatický a rozhodně se nedoporučuje jej jakkoli tepelně upravovat. Perfektně se ale hodí pro studenou kuchyni, určitě jej využijete zejména při výrobě salátů nebo salátových dresinků.

 

Jeho aroma je tak silné, že jej mnozí konzumenti nesnesou a pokud jste i vy jedním z nich, pak jej bez problémů smíchejte společně s jakýmkoli rostlinným nebo řepkovým olejem a tím se jeho aroma lehce utlumí. 

Oleje z lískových oříšků byste si neměli pořizovat ve velkém množství, protože jejich spotřební doba je velmi nízká. Oříškové oleje velmi rychle žluknou a nesmíte zapomínat, že je nutné, abyste jej skladovali v chladu, nejlépe v ledničce. Olej z lískových oříšků je na přípravu velmi náročný a recepty či návody na jeho výrobu najdete opravdu jen velmi zřídka. Navíc by se mohlo stát, že výsledek nebude ani zdaleka takový, jaký byste očekávali. U nás jsou oleje z lískových oříšků dostání jen ve specializovaných prodejnách zejména zahraničních potravin. Jsou k nám dováženy ze zahraničí a je možné trošku škoda, že si u nás prozatím nenašly tolik příznivců.

Olej z lískových oříšků nemusíte ale používat jen do salátů. Vzhledem k tomu, že jej velmi dobře a rychle absorbuje lidská pokožka, doporučují se i na masáže zejména u osob s problematickou pletí.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Oleje z ořechů a označen , , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.