Nejlepší recepty na ořechové pochoutky

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou rozšířeny prakticky po celém světě. Mimo jiné patří mezi jedny z nejoblíbenějších ořechů, které u nás běžnou rostou a jsou snadno k sehnání. Když se řekne vlašský ořech, většina z nás si ihned představí vánoční cukroví, které provoní příjemně celou domácnost. Nejen na vůni, ale i na vynikající chuti cukroví se značně podílí právě vlašské ořechy.

Obecně je velmi dobře známo, že vlašské ořechy jsou velice zdravé. Méně se ale mluví o obsahu tuků, které obsahují. Obsažené tuky tvoří až 60%, jsou přírodní a člověku jen prospějí.

Mimo jiné obsahují i různé kyseliny a vitamíny, které by rovněž neměly chybět v jídelníčku nikoho z nás. Vlašské ořechy značně podporují nervovou soustavu.

Pochopitelně mají i jisté nevýhody. Jednou z nich je jejich trvanlivost. Vlašské ořechy mají sklony ke žluknutí, pozor byste si měli dávat hlavně na jejich skladování. Skladovat byste je měli v chladu, mimo světlo a samozřejmě v suchém prostředí. Ořechy, které jsou naprosto zdravé a jedlé, poznáte už po chuti. Jsou sladké a mají krásnou hnědavou barvu. Naopak ořechy, které již podléhají zkáze, jsou hořké. Budete-li ořechy skladovat správně, pak by vám ve skořápce neloupané měly vydržet klidně i rok.

Vlašské ořechy jsou na prodej po celé republice a běžně je můžete zakoupit i v některých e-shopech. Jejich výběru věnujte náležitou pozornost. Ořechy by neměly mít na skořápce žádné viditelné vady, jako jsou světlé tečky, které značí plíseň.

Mohlo by Vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Ořechy a označen , , , . Záložka je zde.

Similar posts

Komentáře jsou uzavřeny.